Tikroji grupinių atleidimų kaina

WitMind
04 lapkričio, 2024
Dalintis:

Nors atleidimai neabejotinai gali suteikti trumpalaikės finansinės naudos, o kartais tiesiog yra neišvengiami, lyderiams būtina žinoti, kokį poveikį jie gali turėti efektyvumui, darbuotojų įsitraukimui, moralei ir lojalumui, kaip ilgai šis neigiamas poveikis gali trukti bei kaip jį amortizuoti.

Tyrimas, apėmęs 146 įmones pasaulyje (2020–2022 m.), atskleidė tikrąją grupinių atleidimų kainą.

Atkurti buvusius darbuotojų efektyvumo ir įsitraukimo rodiklius užtrunka netikėtai ilgai -net 18–24 mėnesius. 

  1. Pasitikėjimo ir lyderystės nuosmukis: Po atleidimų pasitikėjimas lyderyste, karjeros galimybėmis ir bendra įmonės stabilumu smuko:
    • Pasitikėjimas įmone: sumažėjo 16,9 procentiniais punktais.
    • Tikėjimas karjeros galimybėmis: sumažėjo 12,1 procentiniais punktais.
    • Pasitikėjimas lyderyste: sumažėjo 10,5 procentiniais punktais.

2. Aukštas pradinis įsitraukimas – didesnis postūmis po atleidimų: Įmonės, turinčios aukštus įsitraukimo rodiklius, po atleidimų patyrė ypač ryškius nuosmukius, nes pagrindiniai darbuotojai tapo pažeidžiamesni mažėjant moralei ir įsipareigojimui.

3. Išlaikymas ir ilgalaikis poveikis: Likusieji darbuotojai po atleidimų ir toliau patiria mažėjantį įsipareigojimą, o tai dažnai prognozuoja būsimas darbuotojų kaitos tendencijas.

Žinomo santykių eksperto Esther Perel teigimu, atleidimai paveikia darbovietės socialinę aplinką. Perel aiškina: „Žmonės į darbą ateina ieškodami tapatybės, priklausymo jausmo ir tikslo.“ Atleidimai sutrikdo šį pagrindą, palikdami darbuotojus abejoti ir jaustis nevertinamais bei nesaugiais dėl savo ateities.

Strategijos vadovams

  1. Realistiški lūkesčiai: Suvokite, kad įsitraukimas nukentės, ir venkite tikėtis „daugiau už mažiau“ iš likusios komandos, kadangi tai sukelia papildomą stresą.
  2. Pažinimas, o ne spėliojimai: tikslus ir išsamus įmonės kaip darbdavio situacijos duomenų paveikslas padės ne tik žinoti, kur esate, bet ir įvardyti faktorius, į kuriuos labiausiai reikia susitelkti siekiant sumažinti žalą. Žinokite, o ne spėliotkite, kokios yra jūsų įmonės kaip darbdavio striuprybės, padėsiančiosm greičiau atsistatyti po atlwidimų sukelto streso.
  3. Aiški ir skaidri komunikacija: Atleidimai kelia netikrumą. Atvira ir sąžininga komunikacija mažina psichologinį poveikį darbuotojams, suteikiant jiems aiškumo.
  4. Prioritetų nustatymas ir darbo peržiūra: Vietoje to, kad likusiems darbuotojams tektų visos pareigos, sutelkite dėmesį į svarbiausius projektus. Tai leidžia komandai susivienyti dėl svarbiausių užduočių ir atkurti moralę.
  5. Humaniškas atleidimų procesas: Apsvarstykite alternatyvas greitiems atleidimams. Suteikdami darbuotojams prieigą prie išteklių, galimybę atsisveikinti ir užbaigti procesą pagarbiai, sumažinate emocinę įtampą ir leidžiate darbuotojams iš darbo išeiti su pagarba.
  6. Rūpinimasis buvusių darbuotojų ryšiais: Supratimas, kad darbo santykiai gali tęstis už įmonės ribų, padeda išlaikyti teigiamą tinklą. Kai kurios įmonės įsteigia buvusių darbuotojų grupes, leidžiančias išlaikyti ryšius ir sumažinti likusių darbuotojų negatyvą organizacijos viduje.

Tyrimo duomenų šaltinis: Culture Amp, 2024

 

 

Sekite naujienas socialiniuose tinkluose: